Krém proti vráskam je skutočným riešením

Starnutie je prirodzeným fyziologickým javom, ktorý postihne každého človeka. Fyzicky, ale aj psychicky ho však môžeme oddialiť rôznymi metódami. Vo všeobecnosti panuje myšlienka, ktorá hovorí, že vek a zrelosť pristanú mužom, zatiaľ čo ženy sú v značnej nevýhode. Starnutie prežívajú veľmi ťažko a to sa v konečnom dôsledku odrazí nielen na vizuálnej stránke, ale aj na tej psychickej.

zena v strednom veku s jemnou pletouAby ste boli stále mladý, je potrebné sa na to naladiť po psychickej stránke. Rovnako sa udržiavať v dobrej telesnej kondícii a starostlivosť o svoje telo, pokožku a pleť nezanedbávať. Najčastejším ukazovateľom veku sú totiž ochabnutá pokožka a vrásky na tvári. A tie skutočne dokážu ženám znepríjemniť celé ich fungovanie. Vhodný krém proti vráskam však dokáže divy.

Našťastie existujú široké rady prípravkov práve na starostlivosť o pomaly starnúcu pleť, počnúc krémom, maskou, balzamom, zábalom atď. Stačí si len zvoliť to správne a tešiť sa z toho, že pre seba niečo robíte.

Čo podporuje tvorbu vrások?

Sťažovať sa na to, že rýchlo starnete môžete, ale vo veľkej miere si za skoré starnutie a tvorbu vrások môžeme sami. Iste, rôzne hydratačné krémy proti vráskam môžu pomôcť a proces spomaliť. Ale veľmi dôležité je nijako jeho účinky nesabotovať.

Najčastejším dôvodom vzniku vrások je samozrejme vek. A to bez ohľadu na to, či používame dennodenne nejaký krém alebo nie. Pokožka a bunky sa vekom oslabujú, ochabujú, čo zapríčiňuje ich nedostatočnú hydratáciu. V dôsledku toho pleť stráca pružnosť, farbu, niekedy aj jemnosť. Tým, že nie je hydratovaná začína ochabovať, čo spôsobuje starecké vrásky.

Iným prípadom sú vrásky mimické, ktoré sa môžu objaviť už vo veľmi skorom veku. Takýto typ ryhy ukazuje svetu, aký pohyb tváre používame najčastejšie. Či sa smejeme, hneváme alebo sme naopak veľmi odmeraní a nezainteresovaní.

To, kedy a či vôbec začneme starnúť a zaujímať sa o pribúdajúce vrásky neovplyvňuje len genetika, ale aj náš životný štýl. Samozrejme, umelo môžeme ich vznik a rozvoj spomaľovať pomocou špeciálnych prípravkov, najčastejšie krémom. Rýchle starnutie a vysúšanie pokožky tváre spôsobuje časté slnenie, fajčenie či alkohol. Ale aj veľká konzumácia sladkostí, bieleho pečiva, mastných a slaných jedál, nedostatočná starostlivosť o pleť atď. Tieto faktory môžu spôsobiť nielen vrásky, ktoré môžete tlmiť krémom, ale aj kruhy pod očami, čo je možné zakryť len korektorom.

Ako zastaviť tvorbu vrások? Skutočne pomôžu prípravky?

Bojovať proti vráskam a spomaliť ich prehlbovanie a rozširovanie je možné. zvraskavena plet starej zenyDokonca ich môžete čiastočne alebo úplne vyplniť vhodne zvolenými prípravkami, napríklad krémom. Práve krém totiž patrí k najobľúbenejším produktom v riešení tohto problému u opýtaných ľudí.

Existujú však aj konkrétnejšie prípravky, napríklad gél alebo krém na očné či mimické vrásky alebo na celú tvár. Taktiež špeciálne zábaly a masky, ale aj odborné procedúry. Práve za odborné procedúry si zaplatíte aj niekoľkonásobne viac, no tento problém vedia odstrániť najrýchlejšie. Výsledky ale nie sú trvalé a treba ich behom niekoľkých mesiacov zopakovať. Finančne sa to môže vyšplhať aj na niekoľko stoviek až tisíciek eur ročne.

Okrem iného je ale dôležité dbať na hore uvedené faktory, ktoré podporujú vznik vrások, ktoré sabotujú funkciu aj toho najdrahšieho a najefektívnejšieho krému. Ak teda chcete starnutie a chabnutie tváre spomaliť, obmedzte slnenie alebo ak, tak len s ochranným krémom. Taktiež aj fajčenie, pitie alkoholu, konzumáciu sladkostí a iných nezdravých jedál… Všetky tieto faktory totiž bránia prirodzenej hydratácii buniek vašej pokožky.

Spomedzi odborných, ale o to drahších metód odstránenia vrások si môžete vybrať napr. žehlenie tváre, odstránenie vrások laserom, napúšťanie problematických rýh botoxom či kyselinou hyalúronovou atď.

Kedy sa objavujú prvé vrásky a aký krém používať?

Prvé „ryhy“ sa vám na tvári môžu objaviť veľmi skoro, no závisí to aj od kvality a vlastnosti vašej pokožky tváre. Vyššie sme spomínali tzv. mimické vrásky, ktoré sa kvôli reči našej tváre môžu na pleti objaviť už aj okolo 20-teho roku života. Najčastejšie sa nachádzajú okolo úst (resp. línii úsmevu), očí (taktiež z úsmevu) a čela (medzi obočím v prípade nadmerného hnevu a nad touto líniou v prípade pričastého zmršťovania čela). Správny prípravok a krém vie tvorbu a prehlbovanie týchto vrások spomaliť a úplne ich zjemniť.

Tzv. starecké vrásky sa zvyknú objavovať po 25 roku života, kedy už pokožka pomaly stráca svoju pružnosť, k čomu výrazne prispieva hlavne fajčenie, alkohol a slnko. Ak vediete zdravý životný štýl, jete vyváženú stravu, dostatok vitamínov, hýbete sa a vyhýbate sa vyššie uvedeným faktorom vrásky sa môžu objaviť až oveľa neskôr a to aj bez používania krému. Samozrejme používaním vhodných prípravkov vašej pokožke tváre len prospejete.

mlada zena s hebkou pletouGenetika, zdravý životný štýl  a spokojný život môžu zabezpečiť, že vrásky sa u vás neobjavia vôbec, prípadne v neskoršom veku, okolo 50-tky či 60-tky. Nie každý zrelý človek bez rýh podstúpil odborné zákroky. Skutočne stačí správna starostlivosť, vhodný krém a mladistvo môžete vyzerať ešte veľmi dlho.

Vo všeobecnosti sa ale prvé vrásky objavujú okolo 35-40 roku života, kedy je skutočne nevyhnuté v starostlivosti o pleť zabrať a nakúpiť si špeciálny krém či iný prípravok proti ich tvorbe. Na výber toho máte skutočne veľa, nielen čo sa týka značiek, ale aj rôznych produktov.

Pri výbere vhodného krému proti vráskam sa sústreďte nielen na to, akej vekovej kategórii je určený, ale aj na jeho zloženie a akému typu pokožky je určený. Na vyplnenie vrások sa najčastejšie používa Q10, kyselina hyalúronová, želatína či iné vitamíny. Niektoré krémy obsahujú aj inú funkciu a to, že vašu pleť krásne rozjasnia a zjednotia jej tón.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *