Ako spustiť a urýchliť rast vlasov? Prečo vlastne nerastú?

Máte pocity, že pokrývka vašej hlavy nejako spomalila a nerastie tak, ako tomu bolo možno ešte pred pár mesiacmi? Zamysleli ste sa už nad tým, čo môže byť zlé? Je totiž veľmi veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú rast vlasov, no vďaka vhodným

modelka s dlhymi hnedymi vlasmi

prípravkom ho môžete vo výraznej miere podporiť. Na škodu nie je ani konzumácia výživových doplnkov v podobe tabletiek bohatých na rôzne vitamíny. Práve tie zvyknú pomôcť nielen rastu vašich vlasov, ale aj celej pokožke vášho tela, vrátane hlavy. Zdravie pokožky hlavy je totiž jedným z kľúčových faktorov, ktoré sa podieľajú na to, ako rýchlo bude vaša hriva rásť a takisto od nej závisí aj ich kvalita. Tak teda čítajte naše tipy na to, ako urýchliť rast vlasov.

Prečo vám vlasy nerastú?

Hlavne ženy trápi, ak sa im dlhú dobu nezmenila dĺžka vlasov a rast nevedia nijako vyvolať a stimulovať. Táto možnosť je ale stále lepšia, akoby vám mali rednúť či vypadávať. Najhoršie ale tieto stavy prežívajú muži, nakoľko sú na vznik plešiny a kútov náchylnejší. Ženy ale od prírody túžia po krásnych, hustých, zdravých a dlhých vlasoch a keď sa ich rast zrazu zastaví, ne ich sebavedomie a psychické povedomie to nepôsobí príliš dobre. Preto vám ponúkame niekoľko dôvodov toho, čo mohlo zapríčiniť, že sa tento prirodzený proces zastavil.

Dbáte na to, čo jete?

Na to, aby bol rast vašich vlasov spontánny a bezproblémový, je potrebné dodržiavať isté stravovacie návyky. Ak neprijímate dostatok živín a vitamínov, nielenže nie sú vyživované vlasové folikuly, ale ani pokožka hlavy. Bez výživy vám neporastú ani rastlinky v črepníku. Veľmi dôležitým je aj pravidelný pitný režim.

Staráte sa dostatočne o vaše vlasy?

Ich rast sa totiž mohol pozastaviť aj preto, že sa im dostatočne nevenujete. Možno si ich farbíte príliš často a nedoprajete im žiadne upokojujúce kúry. Jediné, čo na nich používate je možno šampón a na dostatočnú starostlivosť v podobe masky, balzamu, kondicionéru, zábalu nedbáte. Možno vaše vlasy vystavujete príliš

často horúcim vplyvom fénu, kulmy či žehličky, ktoré taktiež oslabujú nielen ich štruktúru, ale aj korienky a pokožku hlavy. Rast výrazne ovplyvňuje aj nešetrné česanie.

Neprežívate ťažšie životné obdobie?

Aj stres, psychické a emocionálne vypätie môže rozrušiť všetky bunky vášho tela vrátane tých, ktoré sa nachádzajú na a v pokožke vašej hlavy. Rast vlasov sa môže automaticky obnoviť, ak tieto obdobia prekonáte a ak sa budete čo najviac vyhýbať stresu.

Nemáte zdravotný problém?

Nanešťastie, spomalenie rastu vlasov môže mať na svedomí aj zdravotný problém počnúc nedostatkom vitamínov a vody, končiac inou diagnózou. Problémy s vlasmi zaznamenávajú ľudia s hormonálnymi problémami, s poruchami štítnej žľazy, s cukrovkou atď. U nich však nedochádza len k spomaleniu rastu vlasov, ale aj k vypadávaniu.

Na urýchlenie rastu vlasov toho nepotrebujete veľa

Aby sa vám podarilo rast vašich vlasov urýchliť, nemusíte si kupovať kvantum prípravkov, tabletiek a vitamínov. Stačí vám jeden, dva prípravky, nemusia byť najdrahšie, ale mali by byť kvalitné. Okrem toho by ste si mali posvietiť aj príčinu tohto problému, teda na to, čo viedlo k pozastaveniu rastu vlasov. Veľmi často to majú na svedomí práve vyššie uvedené príčiny, ako zlé stravovanie, nedostatočná starostlivosť o vlasy, stres či zdravotný problém. Rastu prospievajú aj jemné masáže pokožky hlavy, ktorú môžete vykonať napr. aj pri umývaní. Nikdy pokožku nedrhnite nasilu! modelka s hustymi plavymi vlasmi

Nájsť skutočne kvalitný prípravok, tabletky či vitamíny na rast vlasov môže byť problémom, pretože na trhu je toho skutočne veľa. A to nielen čo sa týka značiek, ale aj rôznych rád na rôzne typy pokožky hlavy a vlasov. O to ťažšie to bude, ak ste doposiaľ nič nevyskúšali a možno máte aj obmedzený rozpočet. Ako sme už uviedli, nie je to o tom, aby ste kupovali tie najdrahšie produkty, pretože tie vám vôbec nemusia sadnúť. Skôr sa sústreďte na zloženie, prípadne si prípravok na podporu a urýchlenie rastu vlasov vyberte na základe recenzií, ktoré si môžete bez problémov nájsť na internete.

Rast vlasov si môžete urýchliť používaním vhodného šampónu, masky, kondicionéru, balzamu, spreju, zábalu prípadne tabletkami bohatými na vitamíny. Prospešným je, ak tieto prípravky obsahujú vitamíny ako zinok, horčík či železo, ktoré výrazne ovplyvňujú kvalitu vlasov, posilňujú ich a tým urýchľujú ich rast. Produkty s týmto zámerom majú tendenciu zvlhčovať pokožku hlavy, čo opäť pôsobí na regeneráciu vlasových folikulov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *