6 „superpotravín“ a ich vedecký účinok na vlasy a pokožku

Všetci ste už isto počuli príslovie „krása vychádza zvnútra“, a toto príslovie je do značnej miery pravdivé. Okrem toho môžeme krásu našej pokožky zlepšiť pomocou rôznych superpotravín alebo používaním olejov, ktoré sú extraktmi týchto superpotravín. Superpotraviny sú prirodzene bohaté na výživné látky, a na to nepotrebujeme ani žiadne príslovie. Výhodou je, že mnoho z nich nájdete po celom svete. Vytvorili sme pre vás zoznam 6 superpotravín, ktoré môžu s vašou pokožkou alebo vlasmi urobiť skutočné zázraky. Je samozrejmé, že na svete sa nachádza viac, ako len týchto 6 superpotravín, ale berte to ako úvod do sveta najvýživnejších potravín na svete.

Sója

Táto potravina je tu zahrnutá vďaka vysokému obsahu biotínu a bielkovín. Sója bola v minulosti známa ako „zázračný bôb“ bohatý hlavne na vlákninu. Vo veľkom množstve obsahuje aminokyselinu glycín, ktorá je zodpovedná za vysoký obsah bielkovín v tejto potravine. Olej zo sójových bôbov sa často používa na varenie ako rastlinný olej. I keď sóju môžeme jesť varenú alebo praženú, dnešní kuchári ju transformujú do mnohých iných podôb. Sójové mlieko je ďalšou podobou sóje a telu človeka pomáha pri doplnení potrebných bielkovín. Sója dobre slúži aj vegetariánom ako náhrada za mäso.

Vajcia

vajcia

Vajcia sú vo všeobecnosti považované za superpotravinu vďaka schopnosti zlepšovať zdravie a vyriešiť problémy spojené s obezitou. Vajcia sú bohaté na bielkoviny a cholín. Cholín nie je tak známa látka: je to vo vode rozpustná esenciálna živina. Žĺtok a celé vajce je výborným zdrojom bielkovín, ktoré vám pomôžu dosiahnuť zdravé a silné vlasy. Najčastejšie sa používajú kačacie, slepačie a husacie vajcia, a to nielen na konzumáciu, ale tiež tvoria dôležitú ingredienciu v maskách na vlasy. Pomáhajú najmä pri výžive vlasov. Po nanesení takejto masky si následne vlasy dôkladne umyte šampónom, aby sa na nich nevytvoril nepríjemný zápach.

Špenát

Táto zelená listová zelenina rastie zo zeme asi do výšky kolien a môže mať výborný vplyv na rast vlasov, mihalníc a buniek. Je to potravina nesmierne bohatá na vitamíny, bielkoviny a antioxidanty, ktoré so sebou nesú množstvo zdravotných výhod. Pravidelná konzumácia špenátu zabráni vzniku rakoviny prostaty. Ak špenát zahrniete do vašej stravy, zlepší sa celková textúra a vzhľad vašej pokožky. Pamätáte si Pepka Námorníka, ktorý tak miloval špenát? I keď jeho vlasy nie je vidieť, s určitosťou mu po čase narástli…

Aloe Vera

Aloe vera je rastlina pestovaná ako jedna z najdôležitejších rastlín podporujúcich žiarivé a zdravé vlasy. Rovnako sa pestuje ako okrasná rastlina v záhradách. Odrežte si jednu časť, nakrájajte ju na kúsky, tieto kúsky odšťavte a šťavu vypite, ideálne raz za deň. Po krátkom čase bude vaša pokožka žiariť krásou a mladosťou, a okrem toho sa budete môcť tešiť aj zo silnejších vlasov. Táto rastlina obsahuje približne 75 výživných látok a vitamínov, ktoré sú výborné aj pri liečení spálenín na pokožke zo slnka. Upokojujúce a liečivé vlastnosti rastliny aloe vera sa využívajú aj pri tráviacich problémoch.

Olivy

Táto žltozelená stredomorská maličká superpotravina je ideálna pre zdravú olivy a olivovy olejpokožku a vlasy. Okrem toho poskytuje úžasné zdravotné a kozmetické výhody. Obsahuje množstvo antioxidantov proti starnutiu, vďaka ktorým budete vyzerať skvele aj v štyridsiatke. Ak máte problémy s popraskanými pätami, pravidelné používanie olivového oleja vám výrazne pomôže a vaše chodidlá budú opäť hladké a krásne. Aplikácia teplého olivového oleja na temeno hlavy podporuje prúdenie krvi a dodávku kyslíka do oblasti vlasových folikul, čím sa podporí rast vlasov. Netreba zabudnúť na to, že aj vaša pokožka bude následne hladšia a jemnejšia, a zároveň sa dobre prečistí.

Avokádo

Plody avokáda sa získavajú z avokádových stromov, ktoré rastú hlavne v Mexiku a v iných častiach Ameriky. Táto superpotravina je dnes obľúbená po celom svete, pretože obsahuje množstvo zdraviu prospešných mastných kyselín a kalórií. Je to teda dokonalá potravina schopná znížiť v tele hladinu cholesterolu a tiež znížiť riziko vzniku srdcových ochorení a rakoviny. Okrem toho môže pomôcť pri chudnutí, pretože obsahuje dostatočné množstvo vlákniny. Olej extrahovaný z týchto plodov má výborné zdravotné účinky na pokožku a vlasy. Tento plod sa používa taktiež v receptoch na domáce bielenie zubov.

Je samozrejmé, že kozmetické produkty dokážu skrášliť váš zovňajšok, ale aby sa vaša krása prejavila celkovo a prirodzene, je potrebné dbať hlavne na stravu, ktorou vyživujete svoje telo. Je to len na vás, čo vášmu telu ponúknete. Vychutnajte si všetky superpotraviny a dovoľte vášmu telu, aby svoju krásu ukázalo aj zvnútra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *